Janów dał pokaz klasy w Olsztynie.

25 marca w Olsztynie rozegrano pierwszą rundę IX Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Na starcie stanęło ponad 200 uczestników co przełożyło się na nowy rekord w ilości startujących uczestników. Trasę 5 km. w sportowej rywalizacji najszybciej pokonywali mieszkańcy gminy Janów, na co dzień trenujący w klubie Kabex Podkowa. Wśród kobiet zwyciężyła Angelika Pietrzyk przed Julią Treścińską. Męski wyścig wygrał Łukasz Dors przed Kacprem Mizgałą i Karolem Stillerem.

W poszczególnych kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Nadia Mizgała, Justyna Treścińska, Julia Gałązka, Danuta Pala-Skrzypczyk, Jakub Sobucki, Jakub Wojdyła, Patryk Kolek, Dariusz Bińczyk, Mariusz Reczulski. Drugie miejsca zajęli; Natalia Kołek, Daria Kobiela, Irena Pękala, Filip Tomzik, Miłosz Kita, Wiktor Wójcik, Adam Kołek, Leszek Treściński. Trzecie miejsca zajęli; Michalina Kita, Kamil Strzelczyk i Radosław Tomzik.