Nasza Historia

Kabex ULKS  Podkowa Janów

Co tu dużo mówić, ludzie z pasją. Ludzie, którzy zamiast siedzieć przed telewizorem wolą wyjść na świeże powietrze i spędzić aktywnie czas. Podczas treningów na trasie, która liczy 798 metrów każdy się uśmiecha i czerpie z tego przyjemność jakby pierwszy raz w rękach miał kije. Wielka sportowa rodzina, w skrócie „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!!!”.

Ludzie którzy nas spotykają często określają nas mianem „Mafia”. Mafia, która składa się głównie z młodych ludzi, którzy chcą podbijać świat i osiągać coraz wyższe cele. Młodzi ludzie, którzy zostali zarażeni Pasją do aktywności fizycznej przez jednego człowieka…

Grzegorz Dors – nauczyciel wychowania fizycznego, aktywny trener klubu Kabex Podkowa Janów, były zawodnik. „Psycholog” | „Lekarz” | Trener, który swoją pasję przelewa na młodzież, która potem osiąga wyniki na arenie Ogólnopolskiej i Międzynarodowej. Trener, który startuje razem z swoimi zawodnikami na zawodach. Na każdym treningu pokazuje, że nie ma niemożliwego, że jeśli chcemy coś osiągnąć najpierw musimy dać coś od siebie.

Czym się kierujemy?

  • Szacunek – często widzimy w telewizji zachowania sportowców wobec innych zawodników, które są przykładem dobrego wychowania. Nie jest problemem dla nas podejście do rywala, uściśnięcie dłoni i pogratulowanie za dobry występ.
    Wytrwałość- każdy z nas jest człowiekiem i ma chwile kryzysu, jednak my mamy Siebie. Wspieramy się, razem kibicujemy, dajemy sobie energię do wspólnych treningów. Jest to jedna z najważniejszych i podstawowych filarów naszego klubu.

Jurajski Puchar Nordic Walking

Aktualnie mamy za sobą IX edycji Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Miejsca w których są organizowane zawody doskonale pokazują walory wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Zawodnicy uczestniczący w zawodach zjeżdżają się z całej Polski, żeby uczestniczyć w dobrze zorganizowanych zawodach, a przede wszystkim Bezpiecznych.