Pokaz Mistrzowskiej formy

25 sierpnia Blachownia była miejscem rywalizacji prawie 600 biegaczy i Nordic Walkerów w XVIII edycji biegu o nazwie Przełajowa Ósemka. W ramach zawodów rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking. Pokaz wysokiej formy zawodników Kabex LKS Podkowa Janów został potwierdzony miejscami na podium.
Wśród kobiet w klasyfikacji generalnej wygrała Angelika Pietrzyk, a trzecie miejsce zajęła Irena Pękala. Wśród mężczyzn zwycięzcą na 8 km trasie został Łukasz Dors, drugi był Grzegorz Dors, a trzeci do mety doszedł Kacper Mizgała. W rywalizacji juniorów na trzecim miejscu uplasował się Jakub Ucieklak. W konkurencjach biegowych mieliśmy też bardzo dobre występy w biegu na 800 m. wygrała Justyna Treścińska, a Julia Treścińska zajęła trzecie miejsce na 400 m. Na głównym dystansie 8 km. trzecie miejsce wywalczyła Daria Kobiela.