Udane starty zawodnikĂłw Kabex Podkowa JanĂłw

28 i 29 kwietnia były pełne sukcesów dla zawodników Kabex Podkowa. W dwa dni zawodnicy trenera Grzegorza Dorsa, aż 16 razy odnosili indywidualne zwycięstwa w zawodach w: Chorzowie, Hucie Starej, Dąbrowie Zielonej i Kroczycach.

28 kwietnia w elitarnych zawodach w Chorzowie na obiektach Stadionu Śląskiego zwycięsko rywalizację na 5 km zakończyli Justyna Treścińska i Łukasz Dors. Na dystansie 10 km wygrali Angelika Pietrzyk i Karol Stiller. Drugie miejsce na 5 km zajął Patryk Kołek. W Hucie Starej zwycięstwo odniósł Kacper Mizgała, na drugim miejscu był Wiktor Pękala, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Dors. W rywalizacji kobiet trzecie miejsce zajęły Natalia Kołek i Julia Treścińska.

Bezkonkurencyjna ekipa Kabex Podkowa okazała się również najlepsza w drugiej rundzie Jurajskiego Pucharu NW w Dąbrowie Zielonej. W kategorii kobiet na trzech pierwszych miejscach były nasze zawodniczki mijając linię mety w kolejności: Angelika Pietrzyk, Agnieszka Sosnowska i Justyna Treścińska. Wśród mężczyzn wygrał Łukasz Dors, drugi był Grzegorz Dors, a trzeci Wiktor Pękala. W zawodach w Dąbrowie Zielonej wywalczyliśmy 8 pierwszych miejsc w kategoriach, 3 drugie i 6 trzecich.

29 kwietnia w Kroczycach Wiktor Pękala wygrał na dystansie 5 km, a Kacper Mizgała triumfował na 10 km. Druga wśród kobieta metę minęła Irena Pękala.