Udane Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking

22 października w barwnej scenerii wszystkich kolorów jesieni 70 uczestników Mistrzostw Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking zmierzyło swoją formę na 5 km. trasie. Była to ostatnia impreza sportowo-rekreacyjna organizowana w tym roku przez klub RTB Tracker Podkowa Janów. Tegoroczna rywalizacja odbywała się na okrężnej trasie co sprawiło, że wyścig był wyjątkowo widowiskowy. Uczestnicy marszu poruszali się po dywanie z brązowych i żółtych liści walcząc o nagrody w kilku kategoriach.
Niepokonana w 2017r. Angelika Pietrzyk i tym razem była pierwsza a za nią na metę weszły Ola Radosz i Julia Gałązka. Męski pojedynek toczył się do ostatnich metrów skutecznym finiszem popisał się Grzegorz Dors wyprzedzając Karola Stillera z Częstochowy i Łukasza Dorsa. Wsród zawodników Podkowy Janów na różnych stopniach podium stanęli: Justyna , Julia i Leszek Tresciński, Natalia,Patryk i Adam Kolek,Nadia i Kacper Mizgała,Irena i Wiktor Pękala, Filip i Radosław Tomzik, Alicja Barczyk, Jakub Wojdyła, Krzysztof Całus,Joanna Ćwiakowska, Kamil Strzelczyk i Jakub Ucieklak. Tradycyjnie gościem honorowym zawodów był pan Adam Korczyński, który wraz z radnymi Rady Gminy w Janowie panami Przemysławem Gazdą i Dawidem Ossyrą wzięli udział w ceremonii dekoracji zwycięzców zawodów.
Klub Podkowa oraz radni Przemysław Gazda i Dawid Ossyra wyróżnili pucharem i nagrodą rzeczową pana Daniela Wojtasińskiego za promowanie w mediach Nordic Walking i gminy Janów jako miejsca do uprawiania tej formy aktywności fizycznej

Dodaj komentarz