Inauguracja XII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Pierwszego maja na zaproszenie Państwa Danuty i Rafała Tomzów w Pabianicach rozpoczął się XII Jurajski Puchar Nordic Walking 🏆🥇🏃‍♂

▶ Po gościnnym powitaniu uczestników zawodów przez wójta Edwarda Moskalika rozpoczęła się rywalizacja na dystansie 4.5 km.

▶ Zmagania z rywalami i wymagającą trasą zwycięstwem zakończyli Grzegorz Sztanderski wśród mężczyzni Agnieszka Sosnowska wśród kobiet.

▶ Drugie miejsca przypadły dla Ireny Pękali i Mariusza Reczulskiego a trzecie Natalii Kołek i Wiktora Pękali.

▶ Na zakończenie zawodów tradycyjnie dla najlepszych przygotowano puchary i nagrody które wraz z gratulacjami wręczaliPani Danuta Tomza radna Powiatu Częstochowskiego i wójt Gminy Janów, Edward Moskalik.

▶ Wśród licznie nagrodzonych też licznie na podium odbierali nagrody mieszkańcy gminy Janów i zwodnicy Klubu Kabex Podkowa Janów głównego organizatora imprezy.

▶ Nasi zawodnicy na podium zajmowali następujące miejsca:Pierwsze miejsca wywalczyli;Kinga Zych , Ola Pękala, Anna Pękala, Wiktor Walczyk, Patryk Kolek, Filip Tomzik.Drugie miejsca zajęli:Wojciech Mendakiewicz, Laura Białas, Emilia Janocha, Kacper Karoń.Trzecie miejsca zajęli;Nikola Ziemlewsa, Iga Tatarowicz , Igor Walczyk , Kamil Strzelczyk i Szymon Gągała.

▶ Główny organizator zawodów Prezes Klubu Podkowa Adam Kołek w podsumowaniu bardzo udanej inauguracji sezonu podziękował obecnym na zawodach za rywalizację i bardzo miła atmosferę. Starostwu Powiatowemu w Częstochowie za wsparcie finansowe a druhom z OSP Janów i Mstów za logistyczne zabezpieczenie zawodów.