Bardzo udanie w jubileuszowych zawodach

23 września w Parzymiechach odbył się jubileuszowy 40 Ogólnopolski Bieg im. Tomasza Hopfera. Ten zaliczany do jednych z najbogatszą tradycją bieg w Polsce zgromadził ponad 400 uczestników. Wśród mocnej konkurencji znaleźli się reprezentanci gminy Janów. W rywalizacji biegaczy na dystansach szkolnych zwycięsko rozpoczęła nasze występy Julia Tręścińska, trzecia w rywalizacji młodziczek była Nadia Mizgała, a piąta Nel Mizgała. W biegu juniorek na dystansie 1 km. wygrała Justyna Treścińska . Na tym samym dystansie wśród chłopców drugie miejsce zajął Wiktor Pękała.

Po bardzo dobrych występach biegaczy do zmagań równie skutecznie przystąpili chodziarze nordic walking. Wyścig kobiet na dystansie 5 km. wygrała Danuta Pala-Skrzypczyk przed Natalią Kołek, a na czwartej pozycji do mety doszła Irena Pękala. Męski pojedynek zakończył się pełnym podium dla zawodników Kabex Podkowa wygrał Łukasz Dors, drugie miejsce zajął Grzegorz Dors, a trzecie tryk Kołek. W biegu głównym na 10 km. Rafał Kozik zajął 4 miejsce w kategorii M-30.