Generalnie najlepsi.

16 września w Słowiku odbył się finał VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Jak we wcześniejszych sześciu rundach tak i w finałowym ściganiu Klub Kabex Podkowa Janów zdecydowanie dominował nad rywalami. W najważniejszej klasyfikacji open na 5 km. trasie wśród kobiet wygrała Angelika Pietrzyk przed Julią Gałązką. Męski wyścig na pierwszym miejscu ukończył Łukasz Dors drugą pozycję zajął Karol Stiller a trzecie miejsce wywalczył Kacper Mizgała.

W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: Nadia Mizgała, Jakub Sobucki, Justyna Treścińska, Patryk Kolek, Danuta Pala-Skrzypczyk, Wiktor Wójcik, Rafał Kozik i Mariusz Reczulski.

Drugie miejsca wywalczyli; Julia Treścińska, Filip Tomzik, Natalia Kołek, Wiktor Pękala,Daria Kobiela, Mateusz Łyszczarz, Irena Pękała, Leszek Treściński, Adam kolek.
Trzecie miejsca zajeli; Michalina Kita, Nel Mizgała Miłosz Kita, Jakub Wojdyła.

VIII Jurajski Puchar NW. rozgrywany był w sześciu gminach, dwie rundy odbyly się w gminie Janów. W calym cyklu wystartowało ponad 1000 osób nawet z tak odległych miejscowości jak Gdańsk i Rzeszów. Puchar rozgrywany jest z inicjatywy Klubu Podkowa i doskonale służy promocji aktywności fizycznej w otoczeniu piękna jurajskich krajobrazów.

GĹ‚Ăłwne nagrody w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu odebrali zawodnicy trenera Grzegorza Dorsa.

Generalną klasyfikacje kobiet wygrała Angelika Pietrzyk, a na drugiej pozycji uplasowała się Justyna Tręscińska obie mieszkanki Bystrzanowic. Generalną punktację mężczyzn wygrał Łukasz Dors przed Patrykiem Kolkiem i Rafałem Kozikiem wszyscy mieszkańcy Janowa.