Walczyli z duchami i krzyĹĽakami

6 lipca zawodnicy Kabex Podkowa zmierzyli się na dystansie 9 km. z długą górzystą trasą oraz pojawiającymi się duchami. Dodatkowo nocna pora rozgrywania zawodów dodawała pikanterii rywalizacji wśród startujących. W kategorii kobiet zwyciężyła Danuta Pala-Skrzypczyk, a Nadia Mizgała uplasowała się na 7 miejscu. Męskie zmagania wygrał Łukasz Dors przed Kacprem Mizgała i Grzegorzem Dorsem.

8 lipca Kabex Podkowa zameldował się w Malborku na II Ogólnopolskim Biegu Wałami Von Poulena. Trasa zawodów przebiegała po wałach i między murami Krzyżackiej Twierdzy. Po zaciętej rywalizacji wśród kobiet wygrała Julia Gałązka, a tuż za nią metę przekroczyła Justyna Tręścińska. Męska rozgrywka na dystansie 4 km. przyniosła po mistrzowskim finiszu zwycięstwo dla Patryka Kołka, a drugie miejsce zajął Wiktor Pękala. W kategorii młodzieżowej na trzecie miejsce na podium wskoczyli Julia Treścińska i Jakub Wojdyła. W kategorii senior zwyciężyła Irena Pękala i Leszek Treściński a Adam Kołek wywalczył trzecie miejsce. Wysoko rywalizację na 4 miejscu ukończył Jarek Pękala, a Radek Tomzik zajął 6 miejsce.