DzieĹ„ w Prudniku – noc wĹ›rĂłd Ĺ›wietlikĂłw.

23 czerwca reprezentacja Kabex Podkowa startowała w Prudniku w Mistrzostwach Ziemi Opolskiej. Najszybszy na 5 km. dystansie w rywalizacji open mężczyzn był Kacper Mizgała pokonując wymagających rywali. W klasyfikacji młodziczek wygrała Nel Mizgała, a drugie miejsce zajęła Michalina Kita. W kategorii junior zwycięzcą został Miłosz Kita, a Mariusz Reczulski wygrał kategorię M-50.

Wieczorem wśród blasku pochodni i błysków świetlików w Dąbrowie Górniczej rozegrany został VI Bieg Świetlików. Pojedynek wśród kobiet zakończył się zwycięstwem Justyny Trescińskiej, drugie miejsce zajęła Julia Gałązka, a trzecie Natalia Kolek. Metę wśród mężczyzn w kolejności minęli: Łukasz Dors, Patryk Kołek i Grzegorz Dors. W kategorii K-16 zwyciężyła Julia Treścińska. W kategorii M-16 wygrał Jakub Ucieklak przed Jakubem Wojdyłą i Mateuszem Kusajem. W kategorii M-40 pierwszy metę przekroczył Leszek Treściński, a drugi był Adam Kolek. Kategorię K-50 na drugim miejscu ukończyła Joanna Ćwiakowska.

Bilans startĂłw naszych zawodnikĂłw to: 9 – pierwszych miejsc, 6- drugich i 3 trzecie.