Działoszyńska wiktoria

13 maja 2018 r. w DziaĹ‚oszynie zostaĹ‚ rozegrany IX Bieg – DziaĹ‚oszyĹ„ska DziesiÄ…tka. WĹ›rĂłd startujÄ…cych byli przedstawiciele Algierii, Ukrainy i byĹ‚a Mistrzyni Swiata w maratonie Wanada Panfil.

SeriÄ™ bardzo udanych startĂłw Podkowa rozpoczęła biegiem na 800m. Nasze mĹ‚odziczki ukoĹ„czyĹ‚y bieg zwyciÄ™stwem Justyny TreĹ›ciĹ„skiej, i drugim miejscem Natalii KoĹ‚ek. W kategorii juniorĂłw na dystansie 1500m na pierwszym miejscu finiszowaĹ‚ Łukasz Dors, a drugi wynik biegu osiÄ…gnÄ…Ĺ‚ Patryk KoĹ‚ek. W marszu nordic walking na 5 km przypomniaĹ‚a o sobie Ola Radosz koĹ„czÄ…c zawody na pierwszym miejscu – zwyciÄ™stwo tym cenniejsze ĹĽe po dĹ‚ugiej kontuzji. Druga metÄ™ przekroczyĹ‚a Justyna TreĹ›ciĹ„ska, a trzecie miejsce przypadĹ‚o dla Danuty Pali-Skrzypczyk.

Rywalizacje na tej samej trasie wśród mężczyzn wygrał Łukasz Dors, drugi był Patryk Kołek, a trzeci Grzegorz Dors. W kategorii młodzieżowej zwycięzcą został Jakub Wojdyła, a drugie miejsce zajął Miłosz Kita. Natalia Kołek wygrała kategorię młodzieżową wśród dziewcząt. W kategorii masters zwycięzcą został Adam Kolek.