Najlepsi z historii sportu

1 grudnia w IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza w CzÄ™stochowie odbyĹ‚ siÄ™ regionalny konkurs „Na Olimpijskim Szlaku”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać siÄ™ wiedzÄ… z historii Igrzysk Olimpijskich i wystÄ™pach polskich sportowcĂłw. Organizatorami konkursu byĹ‚ Regionalny Komitet Olimpijski, Starostwo Powiatowe w CzÄ™stochowie oraz UrzÄ…d Miasta w CzÄ™stochowie. W klasyfikacji gimnazjalistĂłw zdecydowanie zwyciężyĹ‚ Łukasz Dors, a Patryk KoĹ‚ek zakoĹ„czyĹ‚ konkurs na czwartym miejscu. W rywalizacji uczniĂłw ze szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskaĹ‚ reprezentant SP w Janowie Jakub WojdyĹ‚a, a tuĹĽ za nim z drugim wynikiem uplasowaĹ‚a siÄ™ Justyna TreĹ›ciĹ„ska reprezentujÄ…ca SP w Lgoczance. Dyplomami i bardzo atrakcyjnymi nagrodami dekorowaĹ‚ naszych uczniĂłw StanisĹ‚aw GoĹ›ciniak najlepszy w historii polski siatkarz i MaĹ‚gorzata Rydz dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Ĺšwietne wyniki uczniĂłw z naszej gminy w klasyfikacji gimnazjalistĂłw i szkół podstawowych to wynik przygotowania pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego ze SP w Piasku pana Grzegorza Dorsa.

Dodaj komentarz