Najlepsi z historii sportu

1 grudnia w IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie odbył się regionalny konkurs „Na Olimpijskim Szlaku”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii Igrzysk Olimpijskich i występach polskich sportowców. Organizatorami konkursu był Regionalny Komitet Olimpijski, Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Urząd Miasta w Częstochowie. W klasyfikacji gimnazjalistów zdecydowanie zwyciężył Łukasz Dors, a Patryk Kołek zakończył konkurs na czwartym miejscu. W rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskał reprezentant SP w Janowie Jakub Wojdyła, a tuż za nim z drugim wynikiem uplasowała się Justyna Treścińska reprezentująca SP w Lgoczance. Dyplomami i bardzo atrakcyjnymi nagrodami dekorował naszych uczniów Stanisław Gościniak najlepszy w historii polski siatkarz i Małgorzata Rydz dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Świetne wyniki uczniów z naszej gminy w klasyfikacji gimnazjalistów i szkół podstawowych to wynik przygotowania pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego ze SP w Piasku pana Grzegorza Dorsa.

Dodaj komentarz