Sukcesy szkół w biegach.
Dodane przez olimpijczyk1 dnia Październik 09 2017 19:00:34
1 października w Parzymiechach w jednym z najstarszym w Polsce XXXIX Biegu im. redaktora Tomasza Hopfera wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych w Piasku i Lgoczanki. Tomasz Hopfer znany dziennikarz  promotor zdrowego i trzeźwego stylu życia wskrzesił akcję narodowego biegania. Prestiżowe zawody w Parzymiechach od dwóch lat w randze zawodów mistrzowskich gromadzą najlepszych w tej konkurencji w Polsce.
Świetnie w idę zawodów wkomponowali się uczniowie z gminy Janów. Na dystansie 500 m. bezkonkurencyjna była uczennica SP Lgoczanka Julia Treścińska na dystansie 1 km. podobnie pobiegła Justyna Treścińka , ktora po zaciętej walce zajęła pierwsze miejsce. W rywalizacji chłopców na 1 km. wygrał Patryk Kołek a drugie miejsce zajął Lukasz Dors obaj reprezentowali SP w Piasku.
W rywalizacji na dystansie 5 km w nordic walking znakomicie spisały się nasze panie zawodniczki Podkowy Janów zajmując trzy pierwsze miejsca w kolejności Ola Radosz, Danuta Pala- Skrzypczyk i Irena Pękala. W męskiej rywalizacji wygrał Łukasz Dors a trzecie miejsce zajął Patryk Kołek