header
O klubie divider Zawodnicy divider Zarząd klubu divider Kontakt divider Komunikaty divider Galeria zdjęć
small_arrowNawigacja
· Strona główna
· O klubie
· Zawodnicy
· Zarząd klubu
· Kontakt
· Komunikaty
· Linki
· Galeria zdjęć
· Szukaj
· III Jurajski Puchar Nordic Walking
small_arrowAktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 8
· Najnowszy użytkownik: sport
small_arrowPolecamy strony:
Serwis - sklep komputerowy
Bezkonkurencyjni w Zawierciu.
Poranek dnia 10 Września zawodnicy Podkowy Janów spędzili w Zawierciu startując w III Półmaratonie Zawierciańskim. Pierwsze okrążenie 5 km trasy pokazało siłę i doświadczenie naszej drużyny oraz wielki zachwyt spikera i kibiców. Zawody wygrał KOŁEK PATRYK ustanawiając nowy rekord trasy, na drugiej pozycji usytuował się MIZGAŁA KACPER, natomiast trzecia lokata przypadała dla TREŚCIŃSKIEGO LESZKA. Zawody w kategorii kobiet wygrała DANUTA PALA-SKRZYPCZYK, na drugim stopniu podium stanęła TREŚCIŃSKA JUSTYNA, a trzecia do mety doszła TREŚCIŃSKA JULIA.
Mistrzostwa jakich jeszcze nie bylo

3 września w Blachowni  400 zawodników startowało w Przełajowej Ósemce oraz w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego. Dla zawodników  z gminy Janów tak udanych Mistrzostw jeszcze nigdy nie było. W marszu Nordic Walking na dystansie 8 km. całe podium tak w kategorii open kobiet jak i mężczyzn było dla Klubu Podkowa. Nasze dziewczęta stanęły na podium w kolejności Angelika Pietrzyk na pierwszym miejscu Ola Radosz na drugim i Julia Gałązka na trzecim. Rywalizację mężczyzn wygrał Łukasz Dors, tuż za nim był Grzegorz Dors, a trzeci na podium stanął Patryk Kołek. W kategorii masters kobiet Danuta Pala - Skrzypczyk  ukończyła zawody na pierwszym miejscu, a Adam Kołek w tej samej kategorii był trzeci. W klasyfikacji młodzieżowej  Miłosz Kita  zameldował się na trzeciej pozycji. Liczba zdobytych miejsc medalowych była wyjątkowo równa; 4- pierwsze miejsca, 4- drugie i 4 - trzecie.

2 Września odbyły się zawody w Gniazdowie "Z Kopyta 2017". Klub Podkowy Janów Reprezentowało 7 zawodników. Najszybszym z nich okazał się  Treściński Leszek, który wygrał swoją kategorię. W tej samej kategorii tylko u kobiet na pierwszym stopniu podium zameldowała się Irena Pękala. Kategorię Junior zdominowali nasi zawodnicy, złoty medal zdobyła Justyna Treścińska, srebrny Natalia Kołek natomiast brązowy Julia Treścińska. Kategorię Męską Juniorów wygrał Kacper Mizgała a drugi był Wiktor Pękala.

Otwarcie pierwszych Tras Nordic Walking

20 sierpnia 2017 r. uroczyście otwarto pierwsze w Gminie Janów trasy Nordic Walking. Zostały one nazwane imieniem Mariana Grzanki – wieloletniego Nadleśniczego Nadleśnictwa Złoty Potok w latach 1977 - 2011. Uroczystego otwarcia dokonali: Andrzej Krzypkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok wraz z bracią leśną, Joanna Ścigaj Wójt Gminy Janów, Adam Markowski Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich, Alfreda Mendakiewicz sołtys Janowa, Kazimierz Bogunia właściciel Firmy KABEX. Tablicę pamiątkową odsłoniła żona Patrona biegów Anna Grzanka z synem Grzegorzem i córką Lucyną, a tekst na niej widniejący odczytał Tomasz Szmagier.

Otwarcie nowych tras nie mogło odbyć się bez zawodów nordic walking. W ramach Jurajskiego Pucharu Nordic Walking odbyły się zawody pod nazwą „Memoriał imienia Mariana Grzanki”. Mimo ulewnego deszczu na starcie stanęło ponad 100 zawodników. Pierwszy linię mety minął zawodnik klubu King@Queen Karol Stiller ustanawiając pierwszy rekord trasy z wynikiem 32 minuty 41 sekund. Drugie miejsce zdobył Łukasz Dors tracąc do zwycięzcy 17 sekund, trzecie Patryk Kołek – obaj z klubu RTB Tracker Podkowa Janów. Wśród kobiet całe podium należało  do zawodniczek klubu RTB Tracker Podkowa Janów. Najlepszy wynik osiągnęła Andżelika Pietrzyk z wynikiem 33 minuty i 25 sekund, drugie miejsce Aleksandra Radosz, a trzecie Justyna Treścińska. Puchary i nagrody wręczali: Andrzej Krzypkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok, Kazimierz Bogunia właściciel Firmy KABEX, Alfreda Mendakiewicz sołtys Janowa oraz Anna Grzanka.

Pomysłodawca tras - Klub Sportowy Podkowa Janów utworzył na terenie gminy Janów trzy trasy. Start i meta wszystkich tras znajdują się przy amfiteatrze Borek. TRASA TRENINGOWA oznaczona kolorem zielonym o długości 0,8 km biegnie ścieżkami leśnymi w kompleksie leśnym Borek. TRASA STARTOWA oznaczona kolorem czerwonym o długości 5,75 km biegnie Aleją Klonów, dalej skręca drogą leśną do osady Kuźle, a następnie powraca do Alei Konów, by znów powrócić do kompleksu leśnego Borek. Ostatnia trasa długości 9 km nosi nazwę REKREACYJNEJ i jest oznaczona kolorem czarnym. Biegnie Aleją Klonów do leśniczówki Bogdaniec, skąd zawraca do amfiteatru Borek.

Całość wydarzenia upamiętniającego Nadleśniczego Mariana Grzankę i zawody sportowe prowadził nad wyraz sprawny i pełen energii inicjator oraz organizator tego przedsięwzięcia - nauczyciel, trener i sportowiec z wielkimi sukcesami - Grzegorz Dors.

Przeżycia uczestników zwielokrotniły śpiewane z wielką ekspresją piosenki: Urszuli Ostrowskiej "Ponad lasami - czuj czuj - czuwaj !" i Anny Grzanki, góralsko-leśna przyśpiewka "Hej leśna wiara !".

BEZKONKURENCYJNI W PRZEWODZISZOWICACH
12 sierpnia w Przewodziszowicach na 5 km. trasie  wokół Jurajskiej Strażnicy po stromych podejściach i zejściach zawodnicy Podkowy Janów okazali się bezkonkurencyjni. W marszu kobiet zwyciężyła ANGELIKA PIETRZYK przed  ALEKSANDRĄ RADOSZ i JUSTYNĄ  TRESCIŃSKĄ.  Zawody mężczyzn na tej samej trasie  podobnie jak u kobiet całe podium należało do ekipy z Janowa. Wygrał  ŁUKASZ DORS,  drugi trasę pokonał  PATRYK KOLEK,  a trzeci do mety doszedl GRZEGORZ  DORS.
SUKCESY W CZELADZI.

5 sierpnia w Czeladzi reprezentacja Podkowy Janów startowała w Pucharze Lato 2017. Zawody odbyły się w biegach i nordic walking. Medalowe sukcesy rozpoczęła NIKOLA TREŚCIŃSKA zajmując drugie miejsce w biegu na dystansie 100 m. W kolejnym biegu na dystansie 400 m. drugie miejsce zajęła JULIA TREŚCIŃSKA, a MICHALINA KITA zajęła czwarte miejsce.Na dystansie 800 m. NATALIA KOLEK wywalczyła drugie miejsce.

Rywalizację w nordic walking na dystansie 5 km. wygrała w klasyfikacji open IRENA PĘKALA. W kategorii młodzieżowej wygrała JULIA GAŁĄZKA przed JULIĄ TREŚCIŃSKĄ i NATALIĄ KOLEK. Sukcesem zakończyła swój na występ JOANNA ĆWIAKOWSKA zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii. Bardzo udany występ zanotował KACPER MIZGAŁA zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji open, a na trzeciej pozycji uplasował się ADAM KOLEK. W kategorii młodzieżowej drugie miejsce wywalczył MIŁOSZ KITA.

PODKOWA JANÓW MISTRZAMI POLSKI STOI.

Ponad 800 zawodników 5 sierpnia startowało w Osielsku województwo zachodnio-pomorskie w Mistrzostwach Polski w Nordic Walking organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking Udział zawodników klubu Podkowa Janów zakończył się spektakularnym sukcesem.

W najmłodszej kategorii wiekowej młodzików po mistrzowskie tytuły sięgnęli JUSTYNA TREŚCIŃSKA i WIKTOR PĘKALA. Doskonale ze swego zadania wywiązali się juniorzy stając na podium na dwóch pierwszych pozycjach - ŁUKASZ DORS wywalczył tytuł mistrza a PATRYK KOŁEK wicemistrza. W rywalizacji open kobiet na dystansie 5 km. w bezdyskusyjnym stylu wygrała ANGELIKA PIETRZYK. W marszu kobiet na dystansie 10 km. po zwycięstwo sięgnęła OLA RADOSZ. W emocjonującym wyścigu open mężczyzn na 10 km. złoty medal zawisł na szyji GRZEGORZA DORSA. Srebrny medal na tym samym dystansie wywalczył RAFAŁ KOZIK.

Nasz końcowy bilans medalowy to 6 złotych medali i 2 srebrne. To najlepszy wynik klubu w Mistrzostwach Polski.

ZAWODNICY PODKOWY JANÓW PODBILI MALBORK
9 lipca w zawodach rozegranych na wałach Krzyżackiej Twierdzy w Malborku, wśród ponad 300 uczestników startowała drużyna Podkowy Janów. Daleki wypad na północ Polski przyniósł wielki sukces. Wyścig na dystansie 4 km był rozgrywany na wałach zamkowych Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego Von Plauena. W rywalizacji OPEN kobiet zwyciężyła Irena Pękala, a w kategorii młodzieżowej bezkonkurencyjna była Natalia Kołek. Rywalizacja wśród mężczyzn zakończyła się naszym pełnym zwycięstwem. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Dors, na drugiej pozycji uplasował się Patryk Kołek, a na trzeciej Grzegorz Dors. W kategorii M40 pierwsze miejsce zajął Adam Kołek. W kategorii młodzieżowej trzecie miejsce zdobył Wiktor Pękala.
8 lipca w Żarkach znakomity występ zanotowały w nocnym marszu na dystansie 9 km Angelika Pietrzyk zajmując pierwsze miejsce i Danuta Pala-Skrzypczyk przekraczając linię mety na drugiej pozycji.
IV Bieg Nowej Wsi

25 czerwca w gminie Mierzęcice odbyły się IV Biegi Nowej Wsi. W licznej ponad 400 osobowej grupie zawodników startowali zawodnicy klubu Podkowa Janów. Już w pierwszym biegu nasze dziewczęta pokazały że ekipa z Janowa przyjechała nie dla statystyki.

JULIA TREŚCIŃSKA i ANIA PĘKALA przybiegły na dwóch pierwszych miejscach w biegu na 300 m. W kolejnym starcie na dystansie 600 m. NATALIA KOLEK zajęła trzecie miejsce, a WIKTOR PĘKALA z dużą przewagą ograł rywali. W rywalizacji gimnazjalistów na 1 km. drugie miejsce zajął PATRYK KOLEK. Daniem dnia był występ naszych dziewcząt i pań w marszu na 5 km. w którym całe podium zostało zarezerwowane dla nas, a kolejność była następująca: pierwsze miejsce DANUTA PALA-SKRZYPCZYK, drugie IRENA PĘKALA i trzecie JUSTYNA TREŚCIŃSKA. Wyścig open mężczyzn na tym samym dystansie wygrał ŁUKASZ DORS a drugi był GRZEGORZ DORS czwartą lokatę zajął ADAM KOŁEK.

INNI PROMUJĄ NASZ DOBRY PRODUKT.
24 czerwca zawodnicy Podkowy Janów wystartowali w VIII Ogólnopolskich Marszu w Koszwicach. Rywalizacja z zawodnikami południowej Polski przebiegały pod nasze dyktando. W kategorii open kobiet wygrała OLA RADOSZ, a trzecie miejsce zajęła JUSTYNA TRESCIŃSKA. Zawody mężczyzn zwycięstwem zakończył LUKASZ DORS, drugie miejsce wywalczył GRZEGORZ DORS, a trzecie po zaciętym pojedynku zajął LESZEK TRESCIŃSKI. W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął PATRYK KOŁEK, a drugie KACPER MIZGAŁA. Organizator zawodów dla wszystkich uczestników zawodów wydał okolicznościowy buton ze zdjęciem trenera GRZEGORZA DORSA. Tak inni promują dobry produkt gminy Janów na całą Polskę.
Wyniki „VII JPNW” oraz „Bieg charytatywny dla Nikoli I Franka” Słowik 24.09.2017.

Rejestracja na VI etap JPNW
small_arrowPolecane strony
content
small_arrow
Tu podaj tekst alternatywny Rejestracja na V Jurajski Puchar Nordic Walking
Lista zarejestrowanych uczestników
Wyniki z VII JPNW
Regulamin IV JPNW
small_arrowLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło