Powitanie
Witaj na stronie klubu ULKS "RUN PODKOWA" - Janów
Zaproszenie na VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciezarów
Janów najlepszy w Olsztynie.
news: ollsztyn14.jpgW Olsztynie 6 kwietnia wystartował IV Jurajski Puchar Nordic Walking. Rekordowa ilość uczestników nie przeszkodziła naszym zawodnikom w zajmowaniu czołowych miejsc. Klasyfikację generalną kobiet wygrała Agnieszka Deska a męską Grzegorz Dors. W kategoriach wiekowych na pierwszych miejscach zawody kończyli : Angelika Pietrzyk, Edyta Bogunia, Bartłomiej Cieśluk, Marek Dors, Łukasz Dors i Rafał Kozik. Na drugim stopniu podium stanęli; Ola Radosz, Ewa Dusiel i Radek Tomzik. Na trzecim miejscu metę przekroczyli; Magdalena Moskalik i Mateusz Kusaj.
Rejestracja na II ETAP JPNW Gmina Poraj już możliwa

Uruchomiona została rejestracja na II etap IV Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Data: 4 maja 2014

Gmina: Poraj

ZAPRASZAMY DO ZGŁOSZEŃ NA ZAWODY (rejestracja w panelu z prawej strony pod przyciskiem rejestarcja )

RUN PODKOWA odebrał główne czeki.
news: morsko.JPGW Morsku koło Zawiercia 30 marca odbyły się prestiżowe zawody pod nazwą Crossowe Grand Prix - Cztery Pory Roku.
W grupie ponad 300 zawodników doskonały występ zanotowali zawodnicy Klubu Run Podkowa Janów.
Na głównym dystansie 12 km. na ciężkiej górzystej trasie zwycięstwa odnieśli AGNIESZKA DESKA i GRZEGORZ DORS drugie pozycje wywalczyli OLA RADOSZ i RAFAŁ KOZIK.
Na 6 km. trasie wygrał RADEK TOMZIK a trzecie miejsce zajął BARTEK CIEŚLUK. Na tym samym dystansie wśród kobiet druga metę minęła ANGELIKA PIETRZYK.
Premie z głównymi czekami znalazły się w Gminie Janów.

ZŁOTE SZORTY dla OLI i RAFAŁA.
news: brzeszcze.JPG22 marca w Brzeszczach ponad 400 zawodników rywalizowało na 10 km dystansie w IV BIEGU o ZŁOTE GACIE. Generalną klasyfikację wśród kobiet wygrała ALEKSANDRA RADOSZ druga metę minęła ANGELIKA PIETRZYK. Męskie ściganie na pierwszym miejscu ukończył RAFAŁ KOZIK drugie miejsce zdobył GRZEGORZ DORS. Na drugim miejscu w kategorii masters zawody ukończył RADOSŁAW TOMZIK. Trzecie miejsce wśród juniorów zajął BARTŁOMIEJ CIEŚLUK. Głowna nagroda ZŁOTE SZORTY tak w kategorii kobiet i mężczyzn przyjechały do gminy Janów.
Walentynkowy szlem.
Images: dabrowa7.JPG

9 lutego z udziałem ponad 500 zawodników w Dąbrowie Górniczej został rozegrany III Bieg Walentynkowy.
Drużyna Klubu Run Podkowa odnotowała bardzo udany występ. Zmagania na 6 km. trasie wygrały Aleksandra Radosz przed Angeliką Pietrzyk.
W wyścigu mężczyzn na tej samej trasie w głównej roli wystąpili Rafał Kozik i Grzegorz Dors.
Świetne występy zanotowały nasze dwa miksty; para Agnieszka Deska i Radosław Tomzik zwycięsko pokonali 6 kilometrowy dystans drugie miejsce zajęła para Edyta Bogunia i Bartłomiej Cieśluk.
IV Jurajski Puchar Nordic Walking

news: jpnw2014.JPG

6 kwietnia  w Olsztynie  rozpocznie się  IV Jurajski Puchar w Nordic  Walking.

Tegoroczne  zmagania  zaplanowano  na 8 rund po malowniczych terenach znanych nam gmin Olsztyn, Janów, Poraj, Częstochowa, Poczesna, Mstów, Żarki i po raz pierwszy W gminie Koziegłowy.

Run Podkowa odpalił nowy sezon.
Z udziałem ponad 400 zawodników 18 stycznia w Mysłowicach odbył się Festiwal Biegowy.
Wśród startujących doskonale zaprezentowali się reprezentanci naszej gminy.
Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie wywalczyła ANGELIKA PIETRZYK pokonując mocne rywalki w biegu na 600 m.
Na trudnej błotnistej 10 km. trasie w kategorii kobiet zwyciężyła ALEKSANDRA RADOSZ a druga metę minęła wcześniejsza zwyciężczyni ANGELIKA PIETRZYK.
Rywalizację mężczyzn wygrał GRZEGORZ DORS a drugie miejsce zdobył RAFAŁ KOZIK.
W kategorii masters RADOSŁAW TOMZIK zajął 2 miejsce a BARTŁOMIEJ CIEŚLUK 6 miejsce.
W Złoty Potoku podsumowano sezon.
20 października na 5 km. trasie wokół Stawu Amerykan rozegrano Powiatowe Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking.
Była to zarazem impreza zamykająca sezon przez Klub Run Podkowa Janów.
Tradycyjnie wśród zwycięzców byli nasi zawodnicy.
Kategorię open kobiet wygrały Ola Radosz i Edyta Bogunia. Najmłodszą kategorię wygrała Angelika Pietrzyk.
W męskiej rywalizacji czołowe miejsca zajęli Rafał Kozik i Radosław Tomzik.
W młodzieżowej męskiej rywalizacji swoje kategorie wygrali Bartek Cieśluk i Łukasz Dors.

Szczególnie miłym wydarzeniem było wręczenie wyróżnień za rok 2013.
Wójt gminy Janów Sławomir Krzyształowski i prezes Klubu Run Podkowa Rafał Kozik wręczyli puchary i nagrody; Aleksandrze Radosz - za najlepszą technikę "Laurowy Krok" . Edyta Bogunia - ,,Mistrzyni Jury", Angelika Pietrzyk i Bartłomiej Cieśluk - ,, Debiut Roku".
Klasyfikację drużynową wygrała szkoła podstawowa w Lgoczance.

Imprezę zorganizowano przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Częstochowie.
III Jurajski Puchar Nordic Walking został zakończony.

Zawody składały się z 8 etapów, każdy etap odbywał się w innej miejscowości – gminie.

Odwiedziliśmy takie miejscowości: Olsztyn – Gmina Olsztyn, Masłońskie – Gmina poraj, Złoty Potok – Gmina Janów, Suliszowice – Gmina Żarki, Iwanowice Małe - Gmina Opatów, Siedlec – Gmina Mstów, Słowik – Gmina Poczesna, Częstochowa – Gmina Częstochowa.

Wszystkim uczestniczącym w zawodach, organizatorom oraz instytucjom ,firmom wspomagających zawody dziękujemy.