header
O klubie divider Zawodnicy divider Zarząd klubu divider Kontakt divider Komunikaty divider Galeria zdjęć

Zmiana terminu zakończenia Pucharu
Informujemy że zakończenie VII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking odbędzie się 24.09.2017.
O godz. 10:00 zawodnicy pucharu wyruszą na 5-cio kilometrową trasę. O godz. 11:00 wystartuje 5-cio kilometrowy charytatywny bieg dla Franka i Nikoli a zebrane środki zostaną przeznaczone na ich rehabilitację. Dlatego mamy wielką prośbę do zawodników pucharu aby każdy kto tylko może wziął również udział w tej szlachetnej akcji. Rejestracja do biegu do godz10:45 więc nordikowcy numer do biegu muszą pobrać przed startem w marszu. Otwórzmy nasze serca dla osób w potrzebie. Regulamin i rejestracja elektroniczna możliwa na stronach: www.podkowa-janow.pl, www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.chodzezkijami.pl
Rejestracja będzie możliwa od 23.08.2017.

V etap Jurajskiego Pucharu

Data: 20 08 2017

Gmina: Janów

Miejscowość: Janów

Start: Godz. 10:00  Estrada „Borek” przy ul.Leśnej w Janowie

Biuro zawodów czynne  w godz. 08:15-9:45

Trasa zawodów : Ścieżki leśne oraz  Zabytkowa Aleja Klonów w Złotym Potoku.

Dystans: ok. 5,7 km

Osoby do 18-tego roku życia zwolnione z opłaty startowej

Zapisy w biurze zawodów do godź.

9:30

Jurajski Puchar i Memoriał im. Nadleśniczego Mariana Grzanki
Miło nam poinformować zawodników Jurajskiego Pucharu Nordic Walking, że etap V ,który odbędzie się 20.08.2017 w Janowie rozegrany zostanie pod nazwą " Memoriał im. Nadleśniczego Mariana Grzanki". W tym dniu zostaną otwarte trzy trasy Nordic Walking w Gminie Janów o długościach: 800 m , 5700 m , 9000 m. Każda trasa zaczynać się będzie przy Estradzie "Borek", a trasy 5700 m i 9000m prowadzić będą przez Zabytkową Aleję Klonów w Złotym Potoku, jest to miejsce niezwykłe, rosną tu drzewa pochodzące z XIX wieku.
Zmiana miejsca V etapu JPNW

Ponieważ gmina Żarki w tym roku zrezygnowała z udziału w Jurajskim Pucharze Nordic Walking organizatorzy postanowili przeprowadzić V etap w Janowie koło Częstochowy.

Termin bez zmian czyli 20.08.2017 - niedziela, start, meta oraz biuro zawodów znajdować się będzie przy Estradzie „Borek” ulica Leśna w Janowie.

Trasa przebiegać będzie przez Zabytkową Aleję Klonów w Złotym Potoku, jest to miejsce niezwykłe, rosną tu drzewa pochodzące z XIX wieku.

Informacja dla zawodników Jurajskiego Pucharu 15.07.2017

Informujemy zawodników, że z powodu prac leśnych musieliśmy zmienić trasę . Na czwartym etapie 15.07.2017 w miejscowości Srocko zawodnicy będę mieli do pokonania 2 pętle po ok. 3,5 km.
Przepraszamy za zmianę dystansu i zapraszamy do udziału.

III Pustynna Ośmiornica Siedlec 2017.

17 czerwca w Siedlcu, w deszczowej aurze z udziałem prawie 200 zawodników z 5 województw rozegrano III Pustynną Ośmiornice. Zgodnie z harmonogramem zawodów punktualnie o godzinie osiemnastej, główny starter zawodów Pan Adam Korczyński dał sygnał do startu na dystansie 3km w konkurencji Nordic Walking. Po zmierzeniu się z trudami marszu po piasku i stromych podejściach oraz siąpiącego deszczu na zawodników czekała linia mety. W klasyfikacji kobiet nasze dziewczyny zdominowały podium. Zwycięsko marsz zakończyła Angelika Pietrzyk, na drugiej pozycji do mety doszła Ola Radosz, a na trzeciej pozycji ukończyła zawody Danuta Pala-Skrzypczyk. W rywalizacji mężczyzn do ostrej walki włączyli się zawodnicy z Częstochowy, Krakowa, Bytomia i Zawiercia. Efektem końcowym rywalizacji było zwycięstwo Łukasza Dorsa, na trzeciej pozycji zameldował się Wiktor Wójcik. W kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Justyna Treścińska, Irena Pękala, Olimpia Patrzałek, Wiktor Pękala, Marek Dors, Rafał Kozik i Patryk Kołek. Drugie miejsca zajęli: Natalia Kołek, Marcelina Grzywna, Joanna Ćwiakowska, Leszek Treściński. Trzecie Miejsca zajęli: Michalina Kita, Julia Treścińska i Adam Kołek.

Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców Pan Grzegorz Dors przypomniał współtwórczynię Pustynnej Ośmiornicy, Panią Dorotę Szmagier, a uczestnicy przesłali jej długie brawa.

Organizator imprezy Klub RTB Tracker Podkowa Janów składa podziękowanie radnym Gminy Janów Przemysławowi Gaździe, Dawidowi Ossyrze i Henrykowi Srokoszowi za udział w ceremonii dekoracji zwycięzców. Składamy także serdeczne podziękowania strażakom OSP Janów, za zabezpieczenie imprezy oraz głównemu sponsorowi Panu Kazimierzowi Boguni.

Teksy i zdjęcia: RTB TRACKER PODKOWA JANÓW

MIĘDZYNARODOWY BIEG PIĘCIU STAWÓW- MYSZKÓW 2017
Starty zawodników Podkowy Janów w rywalizacji w której startowało prawie 400 zawodników wypadły wyjątkowo okazale. Zwycięstwem w biegu na 100 m. rozpoczęła piękną serię NIKOLA TREŚCIŃSKA. Bieg na 300 m. na drugiej pozycji ukończyła JULIA TREŚCIŃSKA. W biegu na 600 m. zgodnie z oczekiwaniem w mistrzowskim stylu jako pierwsza na metę przybiegła JUSTYNA TREŚCIŃSKA, a WIKTOR PĘKALA zajął drugie miejsce wśród chłopców. W rywalizacji szkół gimnazjalnych na dystansie 1 km. wygrali w stylu budzącym zachwyt kibiców i trenerów ANGELIKA PIETRZYK i PATRYK KOŁEK. W zawodach dnia na dystansie 10 km. w nordic walking wyścig kobiet wygrała ANGELIKA PIETRZYK przed OLĄ RADOSZ. Męskie zawody na tym samym dystansie zwycięstwem zakończył ŁUKASZ DORS, drugi do mety doszedł GRZEGORZ DORS, a trzeci rzutem na metę zawody ukończył LESZEK TREŚCIŃSKI.
MISTRZOSTWA GMINY OPATÓW
10 czerwca w Iwanowicach Dużych odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Opatów. Reprezentacja gminy Janów swój udział zaznaczyła bardzo wyraziście. W pierwszym starcie na 100 m. jako pierwsza przybiegła NIKOLA TREŚCIŃSKA. W biegu na 200 m. JULIA TRESCIŃSKA zmagania z rywalkami zakończyła na drugiej pozycji. Dystans 600 m. wygrali JUSTYNA TREŚCIŃSKA i WIKTOR PĘKALA. Zawody nordic walking rozegrano na 5 km. trasie zwyciężczynią w kategorii open kobiet została DANUTA PALA-SKRZYPCZYK, a druga do mety doszła ANGELIKA PIETRZYK. Rywalizację mężczyzn w open mężczyzn wygrał RAFAŁ KOZIK przed PATRYKIEM KOLKIEM i ŁUKASZEM DORSEM. Na podium w kategoriach na pierwszym miejscu stanęli JOANNA ĆWIAKOWSKA i GRZEGORZ DORS. Drugie miejsca przypadły dla ADAMA KOŁKA i LESZKA TREŚCIŃSKIEGO. Trzeci miejsce w zawodach po zaciętej walce zdobył KACPER MIZGAŁA.
Zdobywcy Orlich Gniazd

4 czerwca w Ogrodzieńcu  rozegrano IV Bieg Zdobywców Orlich Gniazd. Bardzo dobrą serię występów w drodze na podium rozpoczęła NATALIA KOŁEK  meldują się na drugim miejscu w biegu na 600 m. W drugiej konkurencji na dystansie  5 km w rywalizacji kobiet zwyciężyła DANUTA PALA - SKRZYPCZYK, a drugie miejsce zajęła JULIA GAŁĄZKA. Męski pojedynek na tym samym dystansie wygrał ŁUKASZ DORS przed ADAMEM KOŁKIEM. Na królewskim dystansie  10 km. w zmaganiach nordic walking  jako zwycięzcy linię mety przekraczali ANGELIKA PIETRZYK i prawdziwy król tego dystansu w tym roku PATRYK KOŁEK. Bilans występów zawodników klubu Podkowa Janów na królewskich trasach wokół zamku w Ogrodzieńcu to cztery pierwsze miejsca i trzy drugie.