· Najnowszy użytkownik: ranienern
Polecamy strony:
Serwis - sklep komputerowy
Pustynna ośmiornica 2015

„Pustynna Ośmiornica” - Impreza sportowa która na celu ma upowszechnienie biegania oraz Nordic Walking jako prostych form aktywności fizycznej oraz mająca na celu promocję walorów turystycznych i krajobrazowych Gminy Janów i Pustyni Siedleckiej.
Trasa biegu i Nornic Walking w całości będzie na podłożu piaszczystym (pętla o długości 2000 m) z ostrymi podbiegami i zbiegami.

Dystans dla poszczególnych kategorii to:
8000 m – Biegi
4000 m – Nordic Walking

Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie
Rejestracja - Regulamin_ Pustynna_Ośmiornica_2015
V Jurajski Puchar Nordic Walking
news: JPNWjanow.JPGPod patronatem przewodniczącego Związku Gmin Jurajskim Adama Markowskiego 24 maja w Złotym Potoku prawie 200 uczestników z 5 województw ścigało się w V Jurajskim Pucharze Nordic Walking.
O godz. 10:05 pani Dorota Szmagier dyrektor zawodów dała sygnał do startu na 7 km. trasę.
Czołowe miejsca przypadły zawodnikom Run Podkowy . W części oficjalnej zawodów z udziałem pani wójt Joanny Ścigaj, pani Doroty Szmagier i pana Adama Markowskiego w głównej roli wystąpili mieszkańcy gminy Janów , którzy zebrali główne nagrody.

Klasyfikację generalną kobiet wgrały: Agnieszka Sosnowska przed Olą Radosz i Angeliką Pietrzyk.

Wyścig mężczyzn wygrali Rafał Kozik i Grzegorz Dors.

Większość uczestników wysoko oceniła organizację zawodów oraz miejsce ich rozgrywania . Dobre zawody , dobra promocja gminy Janów odbyła się przy pomocy wielu sponsorów którym składamy serdeczne podziękowanie. Jednocześnie składamy podziękowanie dla OSP JANÓW za pomoc w zabezpieczeniu trasy zawodów.
Podziękowanie dla uczestników

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w III etapie V JPNW - gmina Janów pomimo niezbyt ładnej pogody. Zapraszamy na kolejne etapy które będą odbywać się zgodnie z terminami podanymi w regulaminie. Wielkie podziękowanie dla firm które wspierają V JPNW: JEST LEPIEJ, RTB TRACKER, DECATHLON, ROLNIK, STUDIO SNU CZAK, CALLIDA, OUTLET MEBLOWY.PL, OUTDOOR POINT - REGATA-SKLEPY TURYSTYCZNE, P.P.H.U.KOMP-TEL,  KABEX,GRUPA AMP MEDIA sp. z o.o., RADIO JURA, CHODZĘ Z KIJAMI.

Wielkie podziękowanie dla OSP Janów za pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz dla GOPR za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Podziękowanie dla pani wójt gminy Janów- Joanny Ścigaj oraz Przewodniczącego Związku Gmin Jurajskich -Adama Markowskiego za obecność na imprezie V JPNW.

Zapraszamy

Janów z międzynarodowym sukcesem i promocją gminy.
dzialo2015Działoszyńska Dziesiątka to prestiżowa międzynarodowa impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie sportowym z udziałem zawodników z krajów europejskich a także z Afryki.
Tak było i w tym roku 17 maja w Działoszynie wśród ponad 300 uczestników wystąpili zawodnicy z Europy i Kenii.
W wielkim stylu zawodnicy z Klubu Run Podkowa zrobili promocję gminy Janów. Wśród kobiet 10 km. wygrała OLA RADOSZ , która pobiła swój rekord na trasie i była zdaniem Jury Zawodów zawodniczką z najlepszą techniką.
Podobnie męski wyścig zwycięzca GRZEGORZ DORS po zaciętym wygranym pojedynku ustanowił rekord trasy, która ma atest Polskiego Związku LA Janów kilkanaście razy był na ustach spikera i dziennikarzy.
Kolejne firmy wspierają V JPNW

Z radością informujemy, że dołaczyły do nas kolejne firmy które będą nas wspierać w V Jurajskim Pucharze Nordic Walking:

Janów na czele w Lesie Aniołowskim.
czest2015 110 maja w Częstochowie a dokładnie w Lesie Aniołowskim prawie 200 uczestników z 5 województw stanęło na starcie II rundy Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking.
Z bardzo zaciętych pojedynków mieszkańcy naszej gminy i tym razem wyszli zwycięsko. W wyścigu kobiet na 7 km. trasie rywalizację wygrała OLA RADOSZ przed AGNIESZKĄ SOSNOWSKĄ a trzecią pozycję zajęła DANUTA PALA - SKRZYPCZYK.
Klasyfikację w kategorii K-40 wygrała EWA DUSIEL. W rywalizacji dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła ANGELIKA PIETRZYK a druga była JULIA GAŁĄZKA.
W najmłodszej kategorii szkół podstawowych drugie miejsce przypadło dla JUSTYNY TREŚCIŃSKIEJ.
Męską rywalizację załatwili między sobą GRZEGORZ DORS i RAFAŁ KOZIK.
W kategorii szkół na pierwszym miejscu przekroczył metę ŁUKASZ DORS a wśród gimnazjalistów na drugim miejscu zawody zakończył DAWID PIERZCHAŁA.
Specjalną nagrodę komisji sędziów za najlepszą technikę marszu otrzymał RADOSŁAW TOMZIK.

Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich ADAM MARKOWSKI po ceremonii wręczenia nagród pogratulował wszystkim uczestnikom udziału w zyskującym coraz to większą popularność w kraju Jurajskim Pucharze.
Na zakończenie pan ADAM MARKOWSKI zaprosił do udziału w III rundzie która odbędzie się 24 maja w Złotym Potoku.
Generał gratulował i przyjął zaproszenie.
news: zarki.JPG26 kwietnia w Żarkach zawodnicy Run Podkowy Janów startowali w II Biegu Żareckich Ścieżek w którym rywalizowało 237 zawodników.
Na trudnej 10 km. górzystej trasie rywalizację kobiet wygrała ANGELIKA PIETRZYK drugie miejsce zajęła DANUTA PALA - SKRZYPCZYK. Najszybciej trasę wśród mężczyzn pokonał GRZEGORZ DORS. 1 maja w Dąbrowie Górniczej z udziałem ponad 300 zawodników Run Podkowa walczył w Biegu Przodownika.

W biegu na 5 km zwycięsko wyszła AGNIESZKA SOSNOWSKA.
W chodzie Nordic Walking na tym samym dystansie pierwsza miejsce w kategorii open wygrała OLA RADOSZ przed ANGELIKĄ PIETRZYK.
W kategorii masters wygrała DANUTA PALA - SKRZYPCZYK. Wspaniały występ zanotowali młodzi debiutanci w tak dużej imprezie. W kategorii młodzieżowej dziewcząt wygrała JULIA GAŁĄZKA.
Kategorię młodzieżową chłopców wygrał ŁUKASZ DORS, a na drugim miejscu metę przekroczył DAWID PIERZCHAŁA.
W zawodach startował generał ROMAN POLKO który składał gratulacje naszym zawodnikom. Podczas spotkania i wspólnego zdjęcia z ekipą Run Podkowa Pan Generał Polko przyjął zaproszenie i zapowiedział udział w Pustynnej Ośmiornicy która odbędzie się 26 lipca w Siedlcu.
II etap V Jurajskiego Pucharu Nordic Walking - Częstochowa - ZAPRASZAMY

Zapraszamy na 2 etap V Jurajskiego Pucharu Nordic Walking który odbedzię się w Częstochowie dnia 10 maja 2015 r.

Start zawodów godz: 11:00

Biuro zawodów czynne w godz: 9:00-10:45 (Biuro będzie się znajdować przy  Amfiteatrze na Promenadzie)

Start i meta:Przy Amfiteatrze na Promenadzie.

Trasa będzie wiodła ścieżkami  Lasku Aniołowskiego.

Dystans trasy : 6,2 km

Zapraszamy do udziału w zawodach

Pustynna Osmiornica

PUSTYNNA OŚMIORNICA

„Pustynna Ośmiornica”  - Impreza sportowa która na celu ma upowszechnienie biegania oraz Nordic Walking jako prostych form aktywności fizycznej oraz mająca na celu promocję walorów turystycznych i krajobrazowych Gminy Janów i Pustyni Siedleckiej.

Trasa biegu i Nornic Walking w całości będzie na podłożu piaszczystym (pętla o długości  2000 m) z  ostrymi podbiegami i zbiegami.

Informacje na temat Pustyni Siedleckiej oraz  galeria zdjęć można znaleźć na stronie