header
O klubie divider Zawodnicy divider Zarząd klubu divider Kontakt divider Komunikaty divider Galeria zdjęć
small_arrowNawigacja
· Strona główna
· O klubie
· Zawodnicy
· Zarząd klubu
· Kontakt
· Komunikaty
· Linki
· Galeria zdjęć
· Szukaj
· III Jurajski Puchar Nordic Walking
small_arrowAktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 8
· Najnowszy użytkownik: sport
small_arrowPolecamy strony:
Serwis - sklep komputerowy
Najlepsi z historii sportu
1 grudnia w IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie odbył się regionalny konkurs "Na Olimpijskim Szlaku". Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii Igrzysk Olimpijskich i występach polskich sportowców. Organizatorami konkursu był Regionalny Komitet Olimpijski, Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Urząd Miasta w Częstochowie. W klasyfikacji gimnazjalistów zdecydowanie zwyciężył Łukasz Dors, a Patryk Kołek zakończył konkurs na czwartym miejscu. W rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskał reprezentant SP w Janowie Jakub Wojdyła, a tuż za nim z drugim wynikiem uplasowała się Justyna Treścińska reprezentująca SP w Lgoczance. Dyplomami i bardzo atrakcyjnymi nagrodami dekorował naszych uczniów Stanisław Gościniak najlepszy w historii polski siatkarz i Małgorzata Rydz dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Świetne wyniki uczniów z naszej gminy w klasyfikacji gimnazjalistów i szkół podstawowych to wynik przygotowania pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego ze SP w Piasku pana Grzegorza Dorsa.
Podziękowanie dla klubu
news: podziekowanie przedszkole.jpg
Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Grzegorza Dorsa

17 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim pan Grzegorz Dors - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Piasku, odebrał z rąk Wicewojewody Śląskiego Mariusza Trepki i Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer Medal Edukacji Narodowej. To najwyższe odznaczenie w oświacie przyznawane jest za osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej.

Udane Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking

22 października w barwnej scenerii wszystkich kolorów jesieni 70 uczestników Mistrzostw Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking zmierzyło swoją formę na 5 km. trasie. Była to ostatnia impreza sportowo-rekreacyjna organizowana w tym roku przez klub Podkowa Janów. Tegoroczna rywalizacja odbywała się na okrężnej trasie co sprawiło że wyścig był wyjątkowo widowiskowy. Uczestnicy marszu poruszali się po dywanie z brązowych i żółtych liści walcząc o nagrody w kilku kategoriach.

Niepokonana w 2017r. Angelika Pietrzyk i tym razem była pierwsza a za nią na metę weszły Ola Radosz i Julia Gałązka. Męski pojedynek toczył się do ostatnich metrów skutecznym finiszem popisał się Grzegorz Dors wyprzedzając Karola Stillera z Częstochowy i Łukasza Dorsa. Wsród zawodników Podkowy Janów na różnych stopniach podium stanęli: Justyna , Julia i Leszek Tresciński, Natalia,Patryk i Adam Kolek,Nadia i Kacper Mizgała,Irena i Wiktor Pękala, Filip i Radosław Tomzik, Alicja Barczyk, Jakub Wojdyła, Krzysztof Całus,Joanna Ćwiakowska, Kamil Strzelczyk i Jakub Ucieklak. Tradycyjnie gościem honorowym zawodów był pan Adam Korczyński który wraz z radnymi Rady Gminy w Janowie panami Przemysławem Gazdą i Dawidem Ossyrą wzięli udział w ceremonii dekoracji zwycięzców zawodów.

Klub Podkowa oraz radni Przemysław Gazda i Dawid Ossyra wyróżnili pucharem i nagrodą rzeczową pana Daniela Wojtasińskiego za promowanie w mediach Nordic Walking i gminy Janów jako miejsca do uprawiania tej formy aktywności fizycznej.

Wyniki "Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking - 22.10.2017"
XIV Jurajski Piknik Rodzinny w Częstochowie
W dniu dzisiejszym dwóch reprezentantów klubu Radosław Tomzik i Rafał Kozik korzystając z zaproszenia wzięło udział w XIV Jurajskim Pikniku Rodzinnym w Częstochowie. Pomimo nie zbyt ładnej pogody w Pikniku uczestniczyło sporo osób. Imprezę otwarła swoim występem Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po otwarciu Pikniku większość uczestników wzięła udział w biegu gdzie każdy na mecie otrzymywał piękny pamiątkowy medal, konkursie przeciągania liny oraz wielu innych konkurencji przygotowanych dla dzieci i osób dorosłych. W trakcie imprezy każdy mógł kosztować wielu pyszności: pieczonki, potrawy z grilla, bigos, grochówka, ciasta. Pragniemy podziękować za zaproszenie i pogratulować wspaniałej organizacji Jurajskiego Pikniku. Pozdrawiamy i mamy nadzieję że zobaczymy się w przyszłym roku.
W "Przełaj Bałtyk" wszyscy stanęli na podium.
7 października w Częstochowie na terenie parku wypoczynkowego Lisiniec  zawodnicy nordic walking rozegrali czwartą edycję zawodów pod nazwą "Przełaj Bałtyk". Tradycyjnie w rywalizacji  wystartowała ekipa Podkowy Janów mając mocna konkurencję z południa kraju. Bardzo emocjonująco przebiegała walka w wyścigu mężczyzn na dystansie 6 km., którą zwycięsko zakończył Grzegorz Dors. Na tej samej trasie z dużą przewagą wśród kobiet pierwsza metę minęła Angelika Pietrzyk. W młodzieżowej kategorii pierwsze miejsce zajął Patryk Kołek. W swoich kategoriach na drugim miejscu uplasowali się: Natalia Kolek, Irena Pękala, Kacper Mizgała i Wiktor Pękala. Na podium pod liczbą trzy stanął Jakub Wojdyła. Cała ósemka zawodników Podkowy startująca w zawodach wykonała plan meldując się na miejscu gwarantującym stanie na podium.
Mistrzostwa Lublińca w Nordic Walking

Piękne słońce dopingowało zawodników na trasie Drugich Mistrzostw Lublińca w Nordic Walking , które odbyły się w dniu 1 października . Organizatorami byli Nordic Walking Lubliniec i Unia Miast . Na pięknej polanie przy Leśnictwie Lubliniec na dystansie 5 km wystartowało trzech zawodników RTB Tracker Podkowa Janów. Wszyscy ukończyli rywalizację stając na podium. W kategorii M-15 mężczyzn do 15 roku życia pierwsze miejsce zajął Kacper Mizgała a trzecie Jakub Wojdyła, w kategorii K-15 kobiet do 15 roku życia pierwsze miejsce zajęła Nadia Mizgała.

Sukcesy szkół w biegach.
1 października w Parzymiechach w jednym z najstarszym w Polsce XXXIX Biegu im. redaktora Tomasza Hopfera wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych w Piasku i Lgoczanki. Tomasz Hopfer znany dziennikarz  promotor zdrowego i trzeźwego stylu życia wskrzesił akcję narodowego biegania. Prestiżowe zawody w Parzymiechach od dwóch lat w randze zawodów mistrzowskich gromadzą najlepszych w tej konkurencji w Polsce.
Świetnie w idę zawodów wkomponowali się uczniowie z gminy Janów. Na dystansie 500 m. bezkonkurencyjna była uczennica SP Lgoczanka Julia Treścińska na dystansie 1 km. podobnie pobiegła Justyna Treścińka , ktora po zaciętej walce zajęła pierwsze miejsce. W rywalizacji chłopców na 1 km. wygrał Patryk Kołek a drugie miejsce zajął Lukasz Dors obaj reprezentowali SP w Piasku.
W rywalizacji na dystansie 5 km w nordic walking znakomicie spisały się nasze panie zawodniczki Podkowy Janów zajmując trzy pierwsze miejsca w kolejności Ola Radosz, Danuta Pala- Skrzypczyk i Irena Pękala. W męskiej rywalizacji wygrał Łukasz Dors a trzecie miejsce zajął Patryk Kołek
Wygrywali i pomagali w finale Jurajskiego Pucharu Nordic walking.
24 września w Słowiku gmina Poczesna rozegrano szóstą ostatnią rundę Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking. Finałowa ceremonia dekoracji była zdominowana przez mieszkańców gminy Janów. Klasyfikację open kobiet wygrała Angelika Pietrzyk przed Olą Radosz i Danutą Palą-Skrzypczyk. W męskiej rywalizację na drugim miejscu został sklasyfikowany został Łukasz Dors na trzecim Patryk Kołek, a Rafał Kozik zajął piąte miejsce. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych na podium stanęły Justyna i Julia Treścińskie wraz z Natalią Kolek. Debiutujący w tej imprezie Kacper Mizgała wygrał klasyfikację wśród chłopców. W rywalizacji Masters pierwsze miejsce zajął Wiktor Wójcik, drugie Leszek Treściński, a trzecie Adam Kołek. W tej samej kategorii na drugim miejscu zawody zakończyła Joanna Ćwiakowska. Zawody w Słowiku okazały się świetny miejscem na pierwsze zwycięstwa w karierze dla Jakuba Wojdyły i Nadii Mizgały. Na podium w Słowiku stanęli Alicja Barczyk i Kamil Strzelczyk oboje zajęli trzecie miejsca. Zawody w Słowiku miały swoich małych bohaterów Franka i Nikolę dla których uczestnicy sportowej rywalizacji zebrali pieniądze na pomoc w rehabilitacji.
IV Bieg Rodzinny w Częstochowie
17 września w Częstochowie odbył się IV Bieg Rodzinny Zabieganych w których wystartowała 5-tka naszych zawodników na dystansie 3 km. Zawody wygrał ADAM KOŁEK, drugie miejsce wywalczył WIKTOR PĘKALA natomiast trzecią pozycję OPEN zdobył MIŁOSZ KITA. Najszybszą kobietą okazała się IRENA PĘKALA która wygrała zawody z widoczną przewagą nad rywalkami. Czwartą lokatę wśród mężczyzn zdobył JAREK PĘKALA.
small_arrowPolecane strony
content
small_arrow
Tu podaj tekst alternatywny Rejestracja na V Jurajski Puchar Nordic Walking
Lista zarejestrowanych uczestników
Wyniki z VII JPNW
Regulamin IV JPNW
small_arrowLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło