header
O klubie divider Zawodnicy divider Zarząd klubu divider Kontakt divider Komunikaty divider Galeria zdjęć
small_arrowNawigacja
· Strona główna
· O klubie
· Zawodnicy
· Zarząd klubu
· Kontakt
· Komunikaty
· Linki
· Galeria zdjęć
· Szukaj
· III Jurajski Puchar Nordic Walking
small_arrowAktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 8
· Najnowszy użytkownik: sport
small_arrowPolecamy strony:
Serwis - sklep komputerowy
Jurajski Puchar i Memoriał im. Nadleśniczego Mariana Grzanki
Miło nam poinformować zawodników Jurajskiego Pucharu Nordic Walking, że etap V ,który odbędzie się 20.08.2017 w Janowie rozegrany zostanie pod nazwą " Memoriał im. Nadleśniczego Mariana Grzanki". W tym dniu zostaną otwarte trzy trasy Nordic Walking w Gminie Janów o długościach: 800 m , 5700 m , 9000 m. Każda trasa zaczynać się będzie przy Estradzie "Borek", a trasy 5700 m i 9000m prowadzić będą przez Zabytkową Aleję Klonów w Złotym Potoku, jest to miejsce niezwykłe, rosną tu drzewa pochodzące z XIX wieku.
Regulamin i rejestracja elektroniczna możliwa na stronach: www.podkowa-janow.pl, www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.maratonypolskie.pl, www.chodzezkijami.pl
Zmiana miejsca V etapu JPNW


Ponieważ gmina Żarki w tym roku zrezygnowała z udziału w Jurajskim Pucharze Nordic Walking organizatorzy postanowili przeprowadzić V etap w Janowie koło Częstochowy.

Termin bez zmian czyli 20.08.2017 - niedziela, start, meta oraz biuro zawodów znajdować się będzie przy Estradzie „Borek” ulica Leśna w Janowie.

Trasa przebiegać będzie przez Zabytkową Aleję Klonów w Złotym Potoku, jest to miejsce niezwykłe, rosną tu drzewa pochodzące z XIX wieku.

Regulamin i rejestracja elektroniczna możliwa na stronach: www.podkowa-janow.pl, www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.maratonypolskie.pl, www.chodzezkijami.pl


Informacja dla zawodników Jurajskiego Pucharu 15.07.2017


Informujemy zawodników, że z powodu prac leśnych musieliśmy zmienić trasę . Na czwartym etapie 15.07.2017 w miejscowości Srocko zawodnicy będę mieli do pokonania 2 pętle po ok. 3,5 km.
Przepraszamy za zmianę dystansu i zapraszamy do udziału.

IV etap VII Jurajskiego Pucharu

IV etap VII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

 

Data: 15 07 2017 ( Sobota )

Gmina: Mstów

Miejscowość: Srocko

Start: Godz. 16:30 ok. Góry Trzech Jaskiń

Biuro zawodów czynne  w godz. 14:30-16:10

Trasa zawodów : Ścieżki leśne przy Górze Trzech Jaskiń

Dystans: ok. 5,5 km

Osoby do 18-tego roku życia zwolnione z opłaty startowej


Zapisy w biurze zawodów do godź.

16:00

III Pustynna Ośmiornica Siedlec 2017.

17 czerwca w Siedlcu, w deszczowej aurze z udziałem prawie 200 zawodników z 5 województw rozegrano III Pustynną Ośmiornice. Zgodnie z harmonogramem zawodów punktualnie o godzinie osiemnastej, główny starter zawodów Pan Adam Korczyński dał sygnał do startu na dystansie 3km w konkurencji Nordic Walking. Po zmierzeniu się z trudami marszu po piasku i stromych podejściach oraz siąpiącego deszczu na zawodników czekała linia mety. W klasyfikacji kobiet nasze dziewczyny zdominowały podium. Zwycięsko marsz zakończyła Angelika Pietrzyk, na drugiej pozycji do mety doszła Ola Radosz, a na trzeciej pozycji ukończyła zawody Danuta Pala-Skrzypczyk. W rywalizacji mężczyzn do ostrej walki włączyli się zawodnicy z Częstochowy, Krakowa, Bytomia i Zawiercia. Efektem końcowym rywalizacji było zwycięstwo Łukasza Dorsa, na trzeciej pozycji zameldował się Wiktor Wójcik. W kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Justyna Treścińska, Irena Pękala, Olimpia Patrzałek, Wiktor Pękala, Marek Dors, Rafał Kozik i Patryk Kołek. Drugie miejsca zajęli: Natalia Kołek, Marcelina Grzywna, Joanna Ćwiakowska, Leszek Treściński. Trzecie Miejsca zajęli: Michalina Kita, Julia Treścińska i Adam Kołek.

Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców Pan Grzegorz Dors przypomniał współtwórczynię Pustynnej Ośmiornicy, Panią Dorotę Szmagier, a uczestnicy przesłali jej długie brawa.

Organizator imprezy Klub RTB Tracker Podkowa Janów składa podziękowanie radnym Gminy Janów Przemysławowi Gaździe, Dawidowi Ossyrze i Henrykowi Srokoszowi za udział w ceremonii dekoracji zwycięzców. Składamy także serdeczne podziękowania strażakom OSP Janów, za zabezpieczenie imprezy oraz głównemu sponsorowi Panu Kazimierzowi Boguni.

Teksy i zdjęcia: RTB TRACKER PODKOWA JANÓW

MIĘDZYNARODOWY BIEG PIĘCIU STAWÓW- MYSZKÓW 2017
Starty zawodników Podkowy Janów w rywalizacji w której startowało prawie 400 zawodników wypadły wyjątkowo okazale. Zwycięstwem w biegu na 100 m. rozpoczęła piękną serię NIKOLA TREŚCIŃSKA. Bieg na 300 m. na drugiej pozycji ukończyła JULIA TREŚCIŃSKA. W biegu na 600 m. zgodnie z oczekiwaniem w mistrzowskim stylu jako pierwsza na metę przybiegła JUSTYNA TREŚCIŃSKA, a WIKTOR PĘKALA zajął drugie miejsce wśród chłopców. W rywalizacji szkół gimnazjalnych na dystansie 1 km. wygrali w stylu budzącym zachwyt kibiców i trenerów ANGELIKA PIETRZYK i PATRYK KOŁEK. W zawodach dnia na dystansie 10 km. w nordic walking wyścig kobiet wygrała ANGELIKA PIETRZYK przed OLĄ RADOSZ. Męskie zawody na tym samym dystansie zwycięstwem zakończył ŁUKASZ DORS, drugi do mety doszedł GRZEGORZ DORS, a trzeci rzutem na metę zawody ukończył LESZEK TREŚCIŃSKI.
MISTRZOSTWA GMINY OPATÓW
10 czerwca w Iwanowicach Dużych odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Opatów. Reprezentacja gminy Janów swój udział zaznaczyła bardzo wyraziście. W pierwszym starcie na 100 m. jako pierwsza przybiegła NIKOLA TREŚCIŃSKA. W biegu na 200 m. JULIA TRESCIŃSKA zmagania z rywalkami zakończyła na drugiej pozycji. Dystans 600 m. wygrali JUSTYNA TREŚCIŃSKA i WIKTOR PĘKALA. Zawody nordic walking rozegrano na 5 km. trasie zwyciężczynią w kategorii open kobiet została DANUTA PALA-SKRZYPCZYK, a druga do mety doszła ANGELIKA PIETRZYK. Rywalizację mężczyzn w open mężczyzn wygrał RAFAŁ KOZIK przed PATRYKIEM KOLKIEM i ŁUKASZEM DORSEM. Na podium w kategoriach na pierwszym miejscu stanęli JOANNA ĆWIAKOWSKA i GRZEGORZ DORS. Drugie miejsca przypadły dla ADAMA KOŁKA i LESZKA TREŚCIŃSKIEGO. Trzeci miejsce w zawodach po zaciętej walce zdobył KACPER MIZGAŁA.
Zdobywcy Orlich Gniazd

4 czerwca w Ogrodzieńcu  rozegrano IV Bieg Zdobywców Orlich Gniazd. Bardzo dobrą serię występów w drodze na podium rozpoczęła NATALIA KOŁEK  meldują się na drugim miejscu w biegu na 600 m. W drugiej konkurencji na dystansie  5 km w rywalizacji kobiet zwyciężyła DANUTA PALA - SKRZYPCZYK, a drugie miejsce zajęła JULIA GAŁĄZKA. Męski pojedynek na tym samym dystansie wygrał ŁUKASZ DORS przed ADAMEM KOŁKIEM. Na królewskim dystansie  10 km. w zmaganiach nordic walking  jako zwycięzcy linię mety przekraczali ANGELIKA PIETRZYK i prawdziwy król tego dystansu w tym roku PATRYK KOŁEK. Bilans występów zawodników klubu Podkowa Janów na królewskich trasach wokół zamku w Ogrodzieńcu to cztery pierwsze miejsca i trzy drugie.

W dwa dni dwa drużynowe sukcesy.
27 maja w Żytnie n a dystansie 7 km. zawodnicy klubu Podkowa Janów ścigali się na na dystansie 7 km. Nasze  dziewczyny wygrały mijając linie mety w kolejności Irena Pękala na pierwszej pozycji a tuż za nią Justyna Treścińska. Zmagania mężczyzn jako drugi zawody ukończył Łukasz Dors, a trzecie miejsce przypadło dla Patryka Kołka. 28 maja w Częstochowie rozegrano III Otwarte Mistrzostwa Czestochowy w Nordic Walking. Dystans 10 km. jako pierwsza ukończyła Angelika Pietrzyk, a za nią na metę weszła Ola Radosz. W męskim wyścigu klasyfikację juniorów zwycięstwem zakończył Wiktor Wojcik, a wśród seniorów wygrał Grzegorz Dors. Tak w Żytnie jak i Częstochowie klasyfikację drużynową wygrała drużyna z Janowa. Dwa starty dwóch kwartetów z Janowa i cała pula była dla nas.
JURAJSKI PUCHAR W ZŁOTYM POTOKU.
21 maja w Złoty Potoku przy kompleksie Orlik rozegrano druga rundę Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. W zawodach na starcie znalazło się prawie 200 uczestników z czterech województw. Rywalizacja toczyła się na 5 km dystansie. Zawody otwarła i powitała uczestników pani wójt Joanna Scigaj. Dalej rolę gospodarza pełnił przewodniczący Związku Gmin Jurajskich pan Adam Markowski.
Pięknym sukcesem zakończyły rywalizację nasze panie zajmując cale podium w następującej kolejności: Angelika Pietrzyk, Ola Radosz i Danuta Pala - Skrzypczyk. Wyścig open mężczyzn wygrał Grzegorz Dors, a trzecie miejsce zajął Łukasz Dors. W klasyfikacji szkół podstawowych dziewcząt wygrała Justyna Treścińska, a druga była Natalia Kolek. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Pękała. W końcowe klasyfikacji gimnazjalistek wygrała Julia Gałązka, a chłopcy zajęli pełne podium w kolejnosci: Patryk Kolek, Wiktor Wójcik i Kacper Mizgała. W kategorii masters wygrał Leszek Treściński, przed Rafałem Kozikiem. Tę sama kategorię Irena Pękala ukończyła na drugim miejscu. Kategorię seniorek zwycięstwem zakończyła Joanna Ćwiakowska. W marszu malucha na drugim miejscu stanął Kamil Strzelczyk, a na trzecim miejscu skalasyfikowano rodzeństwo Kasię i Wiktora Olczak.
Organizator zawodów klub Podkowa Janów składa podziękowania strażakom z OSP Janów którzy zabezpieczali trasę zawodów.
Podziękowanie za pomoc finansową i organizacyjną pani dyrektor  Annie Tarczyńskiej. Szczególnie serdecznie dziękujemy  za ufundowanie nagród niezawodnemu panu Kazimierzowi Boguni.
Mistrzostwo w Katowicach, a Międzynarodowo w Działoszynie
13 maja   OLA RADOSZ  w pięknym  stylu  została  zwyciężczynią Otwartych Mistrzostw Katowic  w Nordic Walking na dystansie 5 km. 14 maja  drużyna RTB Tracker Podkowa walczyła w międzynarodowych zawodach w Działoszynie.  Piękną serię sukcesów po ulicach Działoszyna  dali biegacze. W biegu na 1000 m. dziewcząt wygrała JUSTYNA TREŚCIŃSKA, a jako druga metę minęła NATALIA KOLEK. Wyścig chłopców na tym samym dystansie na drugi na podium stanął  WIKTOR  PĘKALA. W rywalizacji gimnazjalistów na 1500 m  poza zasięgiem rywali na pierwszym miejscu przybiegł PATRYK KOŁEK. Zmagania w konkurencji Nordic Walking odbywały się na 5 km. trasie. Wyścig open kobiet zdecydowanie wygrała DANUTA PALA-SKRZYPCZYK,  a druga przyszła na metę rewelacyjna JUSTYNA TREŚCIŃSKA. Główną kategorię open mężczyzn na pierwszej pozycji przekroczył metę  GRZEGORZ DORS. W kategorii młodzieżową kobiet wygrała NATALIA KOŁEK, a trzecie miejsce zajęła AGNIESZKA BAL. W tej samej kategorii mężczyzn zwycięzcą został PATRYK KOŁEK, a trzecie miejsce zajął LESZEK TREŚCIŃSKI. W konkurencji open senior drugie miejsce zajął ADAM KOLEK,  a na szóstym miejscu zawody zakończyła JOANNA ĆWIAKOWSKA.
small_arrowPolecane strony
content
small_arrow
Tu podaj tekst alternatywny Rejestracja na V Jurajski Puchar Nordic Walking
Lista zarejestrowanych uczestników
Wyniki z VII JPNW
Regulamin IV JPNW
small_arrowLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło