· Najnowszy użytkownik: ranienern
Polecamy strony:
Serwis - sklep komputerowy
Pustynna ośmiornica 2015

„Pustynna Ośmiornica” - Impreza sportowa która na celu ma upowszechnienie biegania oraz Nordic Walking jako prostych form aktywności fizycznej oraz mająca na celu promocję walorów turystycznych i krajobrazowych Gminy Janów i Pustyni Siedleckiej.
Trasa biegu i Nornic Walking w całości będzie na podłożu piaszczystym (pętla o długości 2000 m) z ostrymi podbiegami i zbiegami.

Dystans dla poszczególnych kategorii to:
8000 m – Biegi
4000 m – Nordic Walking

Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie
Rejestracja - Regulamin_ Pustynna_Ośmiornica_2015
Dziennik Zachodni i Radio Jura o Pustynnej Ośmiornicy

Relacja w Dzienniku Zachodnim z imprezy Pustynna Ośmiornica zorganizowanej przez ULKS RUN PODKOWA Janów :

Relacja w Radio Jura z imprezy Pustynna Ośmiornica zorganizowanej przez ULKS RUN PODKOWA Janów :

PUSTYNNA OŚMIORNICA - SIEDLEC 2015 .
news: pustynna.JPGPonad 100 uczestników z całej Polski i liczna grupa mieszkańców naszej gminy wystartowało w zawodach w których główne zmagania odbyły się po Pustyni Siedleckiej. Zawody odbywały się pod patronatem przewodniczącego Związku Gmin Jurajskich Adama Markowskiego. W roli głównego organizatora i dyrygenta imprezy wystąpiła pani Dorota Szmagier. Główny starter zawodów pan Adam Korczyński wypuszczał zawodników na trasę a kończącym gratulował wręczając medale. W ceremonii wręczania najlepszym nagród uczestniczyła pani Wójt Joanna Ścigaj. Uczestnicy Pustynnej Ośmiornicy byli zachwyceni urokiem miejsca oraz dobrą organizacją imprezy. Do dobrej oceny organizacji dołączyli nasi zawodnicy zdobywając najcenniejsze nagrody w klasyfikacjach generalnych.
W marszu nordic walking wśród kobiet pierwsze trzy miejsca wywalczyły mieszkanki naszej gminy. Zwyciężczynią została Angelika Pietrzyk, drugie miejsce zajęła Danuta Pala - Skrzypczyk, a trzecie Julia Gałązka. Klasyfikację generalną mężczyzn wygrał Rafał Kozik. Znakomity występ w biegu miała Ola Radosz która wywalczyła drugie miejsce. Wśród nagrodzonych z naszej gminy w poszczególnych kategoriach znaleźli się; Ewa i Jakub Borowicz, Łukasz i Marek Dors, Radosław Tomzik, Dawid Pierzchała, Justyna i Leszek Treściński, Danuta Kuczyńska, Wiktor Wójcik,Iwona Tomza, Patryk Ujma.
Organizator zawodów Klub Run Podkowa dziękuje panu Henrykowi Srokoszowi za gościnne i przyjęcie uczestników.
Dziękujemy panu Kazimierzowi Boguni za pomoc materialną i logistyczną. Słowa podziękowania kierujmy dla strażaków z OSP Janów za czuwanie nad bezpieczeństwem imprezy.
Opłata startowa

Opłata startowa za udział w zawodach nie ulega zmianie i do samego startu wynosi - 40 zł

Atrakcyjne nagrody

Dzięki współpracy z wieloma Sponsorami udało nam

się zdobyć wiele atrakcyjnych nagród dla

zawodników którym uda się stanąć na podium.

medal

Ogólnopolskie Mistrzostwa Zagłębia na szóstkę.
czeladz11 lipca w Czeladzi odbyły się Mistrzostwa Zagłębia w których reprezentanci naszej gminy wywalczyli 6 złotych medali, 1 srebrny i 2 brązowe. W konkurencjach biegowych Łukasz Dors wygrał na 800 m a Ola Radosz na 2000 m, drugie miejsce na 1000 m wybiegała Angelika Pietrzyk, Jakub Borowicz na 400 m. przybiegł trzeci. W marszu Nordic Walking na dystansie 3 km. w kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął ponownie Łukasz Dors. W kategorii juniorek wygrała Angelika Pietrzyk, a na trzecim miejscu uplasowała się Ola Radosz. Zwycięstwo wśród seniorek przypadło dla Danuty Pali - Skrzypczyk, a pierwszy wśród seniorów metę przeszedł Grzegorz Dors.
Start Małgorzaty Rydz w PUSTYNNEJ OŚMIORNICY

Pani Małgorzata Rydz (ur. 18 stycznia 1967 w Kłobucku) – lekkoatletka, specjalistka biegów średniodystansowych, jako gość honorowy przyjęła nasze zaproszenie i zapowiedziała swój start w Pustynnej Ośmiornicy.

Zapraszamy do wspólnego biegu z szesnastokrotną Mistrzynią Polski biegów średnich.

Zmiany terminu opłat za start

Informujemy, że opłata za start w Pustynnej Ośmiornicy w kwocie 40 zł nie ulega zmianie do 23 lipca 2015

Wygrali - "Ciężką Dychę" i "Bieg z Duchami".
wolbrom28 czerwca w Wolbromiu odbyły się zawody Wolbromska Ciężka Dycha , w których zawodnicy Run Podkowa Janów odnieśli cenne sukcesy. Bezkonkurencyjne w wyścigu kobiet były Angelika Pietrzyk i Ola Radosz. Wyścig seniorów zakończył się zwycięstwem Grzegorza Dorsa.
3 lipca w Żarkach odbyły się nocne zawody Bieg z Duchami na dystansie 8 km.
Ekipa Run Podkowa walkę z mocami duchów i diabłów zakończyła wygraną Angeliki Pietrzyk wśród kobiet.
Rywalizację mężczyzn na pierwszych dwóch miejscach ukończyli Grzegorz Dors i Rafał Kozik.